KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12815474
nr 1281 5474
Per Lindekrantz
(1913-1994), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 10/50. Motivet: 15x18 cm
Per Lindekrantz, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1913, död 1994.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 18:09:59
13/10 22:38:07
Per Lindekrantz
Läs mer om Per Lindekrantz